file Spodní kvašení

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
10 Oct 2016 16:26 #1 by doktor.zaba
Spodní kvašení was created by doktor.zaba
Ahoj, včera jsem vařil svoje první spodně kvašené pivo podle receptu který zde někde ve fóru napsal Jersey. Postupoval jsem přesně podle popisu, ale mám dotaz na průběh kvašení. Už je to 24 hodin co jsem do mladiny přimíchal kvasinky a zatím se netvoří žádná pěna, jen se mi to zdá nějaké kalné. U svrchně kvašených piv mám vždycky na druhý den čepici jak ruskou beranici.

Kvasinky jsem použil sušené, rozkvasil ve sterilní vodě 23°, potom smíchal s 3 dcl mladiny o stejné teplotě a nechal v lednici zchladit na 11°. Když se mi i celé dílo ochladilo na 11°, vlil jsem do toho připravené kvasinky v mladině, provzdušnil a kvasnou nádobu dal do lednice kde udržuji teplotu kolem 10°

Můj dotaz je, zda jsem postupoval správně a jestli je ještě šance, že se nějaká čepice objeví?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
11 Oct 2016 18:02 #2 by Piňon
Replied by Piňon on topic Spodní kvašení
Kolik bylo piva, kvasnic a jak silné? Sušenými kvasím vyjímečně a většinou to dost trvá než se rozjedou ale za 48hod by to mělo už mělo být alespoň tzv. zaprášené. Skoro to není vidět ale při bližším pohledu to na hladině vypadá jako by se posipala lehce hladkou moukou :-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
11 Oct 2016 23:20 #3 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Spodní kvašení
Díky za reakci. Dnes to vypadá tak, že na hladině se objevily bílé šupinky o velikosti asi 0,5 mm, což by mohlo odpovídat tomu posypání moukou, ale je jich tam velmi málo, asi 98 :) No, zatím to ještě vylévat nebudu a počkám co se bude dít dál. Jinak, voní to hezky, ale když na to posvítím baterkou, jsou pod hladinou vidět nějaké kaly.

Otázka mimo téma - "Piňon" nějak souvisí s tím francouzským filmem "blbec k večeři" ? Můj oblíbený ;)
The following user(s) said Thank You: Karl0S

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022