file Oznámení pro celní úřad

More
02 Nov 2016 16:34 #41 by Měrka
Replied by Měrka on topic Oznámení pro celní úřad
Lidi prosím.

uvědomte si jednu věc - čím víc rýpete do lejna, tím víc smrdí.

Nejhorší formulací je ptát se - můžu?
Ouřada na tebe nenajde kolonku, tak řekne - nesmíš.

Já jsem to před lety pojal tak, že jsem se pana Popelky zeptal jestli existuje podzákonná norma která by upřesňovala slova zákona a stanovila jak má vypadat zařízení pro domácí výrobu piva.
Shodli jsme se že neexistuje. Zařízení pro domácí výrobu piva tak může vypadat jak chce.
Zeptal jsem se ho jestli existuje podzákonná norma která by upřesňovala požadavky na umístění domácího zařízení. Shodli jsme se že ne. Takže svůj vercajk můžeš mít kde chceš.
Proto že su člen několika spolků, využívám prostory pronajaté jedním z nich (jedním z cílů spolku je podpora zájmové činnosti členů).
A protože několik dalších členů spolku (nebo jeho příznivců) zahořelo vášní k vlastnímu pivu, máme tam zařízení pro domácí výrobu piva které společně zušlechťujeme a využíváme.

Pozor - spolek jako právnická osoba pivo vařit nesmí, jako členové spolku jen využíváme společné prostory k vlastní zájmové činnosti.

Před asi dvěma roky mi právní oddělení zlínského celního úřadu vypracovalo elaborát s výkladem problému.
Píše se v něm že by neměl být problém s místem výroby, ani se sdílením zařízení, to ale musí mít přiměřenou kapacitu vzhledem k zákonu o spotřební dani (rozumím tomu tak že nemá mít víc než 200 litrů). Doma ten dokument pohledám a dám ho sem.

Předpokládám ale že kdyby se něco podobného nechalo zpracovat na všech krajských celních úřadech, budeme mít z každého trochu (někdy hodně) rozdílný výklad.

Každopádně to na zlínsku momentálně funguje tak že každý rok posíláme 10-15 přihlášek , tedy 10-15 domácností vařících na jednom neutrálním místě.
Když jsem přihlášky posílal (doporučeně) postupně, tak se nic nedělo. Loni jsem je všechny poslal v jedné obálce a do měsíce jsme měli kontrolu z celnice. Samozřejmě že v pracovní době, takže jsme to řešili telefonicky (podle jeho slov ho poslali zjistit jestli to náhodou nevaříme ve velkém pro hospody). Kontrolor nahlédl oknem do budovy, já jsem mu vysvětlil že pivo vaříme pro vlastní potřebu, pijeme ho na společných sedánkách a když mi dá vědět den předem, tak si v práci vezmu volno, všechno mu ukážu a sám se budu zajímat jestli je to OK nebo jestli máme ještě něco doladit.
když se asi měsíc nic nedělo, tak jsem zavolal na celní úřad, nechal jsem si spojit náčelníka odboru spotřebních dani, vysvětlil mu situaci a požádal ho aby k nám další kontrolu vyslal, že chcu mít vše v pořádku. Řekl mi že toho mají moc, že si to poznačí a od té doby se nic neděje.
Letošní posílání přihlášek výroby (leden až duben) zatím bez odezvy.
The following user(s) said Thank You: grádyš, JImram, Mastilosaurus

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 Nov 2016 20:48 #42 by Mastilosaurus
Replied by Mastilosaurus on topic Oznámení pro celní úřad
Díky moc za super odpověď....každopádně je mi divné, že pan Popelka teď nevěděl jak to s tím spolkem je. Ale zase chápu, že toho má moc a nějací domovarníci pro ně nejsou výdělek. Jak říkáš - nerýpat do toho :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 Nov 2016 23:40 #43 by Měrka
Replied by Měrka on topic Oznámení pro celní úřad
Popelka byl před těma 3 rokama v pohodě. Vyslech, pokecal, poradil.
Když jsme měli tu "kontrolu" byl na dlouhodobé stáži v Práglu, tak jsem to řešil přes právní odbor a tam byl přístup podobný, vstřícný a ochotný.
Chce to prostě normální přístup, když neděláš machra, máš naštudovaný základy (jsou to 3 paragrafy) a vidí že máš zájem spolupracovat tak nemají důvod dělat nějaký obštrukce.

Přikládám slíbené vysvětlení právního odboru Celního úřadu Zlín.
Některé detaily jsou tu vykládány opačně než v podobném vyjádření GŘcel které sesmolili pro Honzu Grmelu :-)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: kratoska15, Mastilosaurus

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
03 Nov 2016 15:06 - 03 Nov 2016 15:07 #44 by Mastilosaurus
Replied by Mastilosaurus on topic Oznámení pro celní úřad
No mně z toho vychází, že pokud budu mít klubovnu mimo bydliště a v ní pivovar, tak si tam může uvařit várku kdo chce, pokud jeden každý "vařič" nepřekročí 200 Lt. Ale ono je asi jedno co z toho vychází mně, ale spíš jak to berou celníci....a to oni sami kolikrát očividně neví. Takže jak říkáš - nedělat machra, zbytečně na sebe neupozorňovat a nechají nás bejt.
Díky za vysvětlení.
Last edit: 03 Nov 2016 15:07 by Mastilosaurus.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Lukáš Štefanovský
  • Lukáš Štefanovský's Avatar
  • Offline
  • New Member
  • New Member
More
19 Feb 2017 17:55 #45 by Lukáš Štefanovský
Replied by Lukáš Štefanovský on topic Oznámení pro celní úřad

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Jan 2018 12:37 #46 by Siki
Replied by Siki on topic Oznámení pro celní úřad
Loni (2017) sem napsal oznámení o vaření piva na příslušný celní úřad mailem. Vzápětí jsem obdržel potvrzení doručení a tím to skončilo. Letos (2018) jsem oznámení udělal totožným způsobem, pouze mám změněn rok, opět došlo potvrzení, ale během pěti minut mi psal nprap. Pavel Široký, referent daňového řízení v Kladně, že nemám elektronický podpis, tudíž podání musím provést buď osobně do protokolu, nebo písemně s vlastnoručním podpisem (email s naskenovaným podpisem nestačí, musí být originál). Holt tam mají někoho nového...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Jan 2018 15:55 #47 by Měrka
Replied by Měrka on topic Oznámení pro celní úřad
Já od začátku posílám poštou (doporučeně) a nemám problém.
Při tom kolik nás ten náš kůň stojí, je 35,- pakatel .-)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Jan 2018 16:52 #48 by Jersey
Replied by Jersey on topic Oznámení pro celní úřad
Asi nemá cenu mluvit o tom, že někde sami pořádně neví co a jak. To bych nechtěl vidět ten průser, kdyby ke mě do práce někdo poslal oznámení a já bych ho nepřijal, proto, že to oznamovatel poslal mailem. Od toho mají email a podatelnu, je to přijato, tím pádem pro mě vyřízené. Nikde není specifikováno, že to má být podepsáno atd. Takže tak.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Jan 2018 22:55 #49 by Siki
Replied by Siki on topic Oznámení pro celní úřad
Nadpraporčík mi k tomu poslal citaci zákona, kde se píše o tom elektr. podpisu, či vlastnoručním podpisu....
Zde cituji:

V návaznosti na Vaše oznámení o domácí výrobě piva Vám sděluji následující:

Na podání (Vaše oznámení.), které jste učinil, dle ust § 80 zákona č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění pozdějších předpisů se dále vztahuje

ust. zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „daňový řád“).

§ 71

(1) Podání lze učinit písemně, ústně do protokolu nebo datovou zprávou

a) podepsanou uznávaným elektronickým podpisem,

b) odeslanou prostřednictvím datové schránky, nebo

c) s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky.

(2) Písemná podání a podání ústně do protokolu musí být podepsána osobou, která podání činí.

(3) Účinky podání má rovněž úkon učiněný vůči správci daně za použití datové zprávy bez uznávaného elektronického podpisu nebo za použití jiných přenosových technik, které je správce daně způsobilý přijmout, pokud je toto podání do 5 dnů ode dne, kdy došlo správci daně, potvrzeno nebo opakováno způsobem uvedeným v odstavci 1; tuto lhůtu nelze prodloužit ani navrátit v předešlý stav.

(4) Správce daně zveřejní způsobem umožňujícím dálkový přístup, jaká podání lze učinit způsobem podle odstavce 1 písm. c).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Jan 2018 09:29 #50 by Jersey
Replied by Jersey on topic Oznámení pro celní úřad
Tak to jsem nevěděl. To jsme se dostali do pěkný byrokratický p....e. No nic, tak holt poštou. Díky za info.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
15 Mar 2018 19:04 #51 by Berry309
Replied by Berry309 on topic Oznámení pro celní úřad
Tak jsem dnes odeslal mailem oznámení na Kladno. Uvidíme co se bude dít. Budu informovat. Do oznámení jsem pro jistotu uvedl i rodné číslo.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
24 Mar 2018 12:22 - 24 Mar 2018 12:25 #52 by Berry309
Replied by Berry309 on topic Oznámení pro celní úřad
Tak jsem to zkusil mailem. Odpověď, že musím bud osobně nebo poštou podepsané. Zkusil jsemtedy použít datovou schránku když už ji mám jen kvůli danovému přiznání a šlo to. Emailem mi přišla odpověď:

Dobrý den ,
dnes jsem zaevidoval pod č. j. 59..............., Vaše podání (doplnění podání) zaslané prostřednictvím datové schránky.
Jelikož máte zřízenu datovou schránku, je nyní vše v pořádku.


Nevím jestli přijde něco i poštou nebo do datovky. To se uvidí časem. Ještě dodám, že se jednalo o Kladno. Odpovědi ale pán posílal téměř okamžitě.
Last edit: 24 Mar 2018 12:25 by Berry309.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022