Něco o mě..

19.4.2023Ahoj jsem Michaela narozena v roce 2002 řeknu vám něco málo o mě od 6ti let chci být  paní Sládková. Hlavni rozhodnutí kdy jsem si řekla, že jednou chci vařit pivo a být paní sládková bylo tehdy, když jsme šli na prohlídku s tátou do Plzeňského Prazdroje. Hrozně se mi líbila historie pivovaru a historie samotného piva. Nejvíce mě zaujala varna, stará vodárenská věž, ale ještě víc mě zaujal ležácký sklep, ani nevím proč ale bylo úžasný se tam procházet člověk si říká v tom jen leží pivo, je to jen nádoba ale já jsem si už tenkrát říkala, že právě ve sklepě v ležáckém tanku všechno teprve jde do finále a rodí se legenda, která se dostává už dlouhá léta do celého světa a lidé jí pořád milují a obdivují. Tento den byl pro mě a mojí budoucnost velice důležitý. Začala jsem snít o tom, že jednou budu mít svůj vlastní minipivovar, budu vytvářet své umělecké díla a jednou se snad taky trošku proslavím. Tak jsem začala jít za svým snem a pořád jdu. 

V posledním ročníku základní školy, když jsem se rozhodovala na jakou školu chci jít automaticky jsem si hned dala přihlášku na školu v Českých Budějovicích dokonce jsem tam jela i odevzdat přihlášku osobně hned prvni den co to šlo na obor Pivovamik-Sladovnik. Moc těchto škol není, takže jsem musela tak trošku vyletět z rodného hnízda a poznat něco nového, ani nevíte  jak jsem byla šťastná, že mě přijali Bohužel tento učební obor v Plzni už nebyl a pořád není a už asi ani nebude diky vyspělé technologii v provozu v pivovaře a malého zájmu.

Když jsem se dostala na střední školu na učební obor sladovnik/pivovarnik tak jsem se celé 3 roky (2018-2021)snažila a učila jsem se jak to nejvice šlo. Měla jsem Praxi v Budějovickém Budvaru tam jsem byla nejraději na chmelu, varně a ve sklepě a ani bavilo mě hrozně moc lézt do tanků a mýt, moje paní mistrová Leštinová to vůbec nechápala. Ale také jsem měla praxi v minipivovarech Krajinská 27, Plzeňský Bandita, Bizon. Také jsem měla možnost se podívat do prostorů pivovarů a minipivovarů kam se člověk jen tak nedostane. Ve velkých pivovarech jsem byla ve Ferdinandu v Benešově, Regentu v Třeboni, Platanu v Protivině, Samsonu v Českých Budějovicich a samozřejmě v Plzeňském Prazdroji v Plzni a v minipivovarech jsem byla v Letinech minipivovar Letiny, v Solnici a Beránka v Českých Budějovicích, Ravenu v Plzni, Beer Factory v Plzni a další. 

Doma jsem si vymyslela domácí recepturu piva už v prvním ročníku. Pokoušela jsem si několikrát uvařit své vlastní pivo dekokčním třírmutovým způsobem z čerstvého sladu a s hlávkového chmele a vždy se mi pivo vydařilo. 

Na konci studia jsem úspěšné zvládla závěrečné zkoušky a dostala jsem výuční list z oboru pivovarník/sladovník výrobce potravin. Byla jsem na sebe hrdá ale tím vše neskončilo ba naopak začalo.

Tím to chci také poděkovat paní učitelce odborných předmětů paní Lipánové, mému třídnímu učiteli panu Lukschovi a paní mistrové Leštinové. 

Podala jsem si přihlášku na nástavbové studium Technologa potravin v Říčanech u Prahy. Šla jsem na tuhle školu abych si rozšířila své obzory a udělala maturitu.

Bohužel jsme z rodinných důvodů musela studium přerušit. 

(2021-2022 první ročník dokončen, 17.4.2023 ukončení studia) 

Během studia na nástavbě jsem měla praxi a brigádu v Plzeňském Prazdroji v laboratoři základních analýz na pozici Laborant, vzorkař. 

Během praxe mě po celém pivovaru provedl Vrchní pan sládek z Plzeňského Prazdroje. Během praxe jsem byla ve všech čtyřech laboratořích v Prazdroji a v celém pivovaře u v Gambrinusu.

Nyní pracuji v Knížecím Pivovaru Plasy jako podsládková. Chci rozšiřovat své znalosti.  Udělala  jsem si svůj vlastní blog  na instagramu @little_satan_brewery tak mě můžete podpořit a sledovat mou cestu. 

 Po čase bych si chtěla založit svůj vlastní rodinný Pivovárek Drakujan s malou Hospůdkou.

Tak mi držte palce a Dej bůh štěstí.🍻

 


You are not authorised to post comments.

Comments powered by CComment

User Profile

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

 • Mini Pivovar Ondřejovice

  Ondřejovice 210, 793 76 Zlaté Hory, , Česko
  on 08.05.2024
 • Letovar

  Husitská , 13000 Praha, , Česká republika
  on 08.05.2024
 • CHMELODAR

  Lipoltická 212, 533 61 , , Česko
  on 04.05.2024
 • Chomikowe

  Havlíčkova, 580 01 Havlíčkův Brod, , Česko
  on 24.04.2024
 • Míca Fíca

  Palouček, 266 01 Beroun, , Česká republika
  on 28.03.2024

New Comments

 • LittleSatanbrewery said More
  Držím palce! Vařím ve Vranově u Stříbra 20.4.2024
 • Duboudyl said More
  Ahoj
  Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
 • Kiwi said More
  Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
 • Saraf said More
  Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
 • Elousek40 # said More
  Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022