file Scezování piva - Manifold

Více
20. bře 2017 23:06 #21 od Zdeněk
Odpověděl Zdeněk pro téma Scezování piva - Manifold
Přesně tak, už nikdy více scezovací síta. Jen rukou zacvaklejch pár trubek manifoldu (snadno rozložitelnejch na mytí) a cir kulace. Můj mash tun:
Přílohy:
Poděkovali: Jersey, Slashiik

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. bře 2017 08:55 #22 od glottis
Odpověděl glottis pro téma Scezování piva - Manifold
moc pekny. to ve viku je vyslazovaci sprcha?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. lis 2017 06:48 #23 od Petokovi
Odpověděl Petokovi pro téma Scezování piva - Manifold
Dostal som sa k vyrezanému kegu. Ide použiť manifold aj do kegu, keď nemá rovné dno?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2017 17:40 #24 od T0mica
Odpověděl T0mica pro téma Scezování piva - Manifold

3nohejjelen napsal: hodně ho při zcezovánim škrtim (dřív kulovym ventilem, ale ustoupil jsem od toho a škrtim zvnějšku přímo tu hadičku štelovatelnou "laboratorní svorkou")


Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaký průměr té hadičky máš a kdes koupil to škrcení? Jak to nikde nemůžu najít. Teď jsem si udělal manifold a potřebuju už jen dořešit tu hadici a škrcení..díky za radu..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2017 23:10 #25 od Hubis
Odpověděl Hubis pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj,pájecí pasta na potření není potřeba?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. kvě 2018 12:43 #26 od ihyk
Odpověděl ihyk pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj, šlo by udělat manifold z PPR trubek?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. kvě 2018 16:20 #27 od novotny.petr
Odpověděl novotny.petr pro téma Scezování piva - Manifold
Slo, ale urcite si bud jisty ze pouzivas ty na teplou vodu. Preci jen sladina je dost horka.

Lepsi by to bylo ale z medi, takze byt tebou radeji bych sel do toho. Potrebujes na to tak nejak stejny vybaveni a cena taky nebude tak nejak jina. Pokud nechces pajet med tak nemusis. Podle me je to i mnohem lepsi nepajet a nechat rozebiratelne. Staci jen trochu primacknout klestemi konce trubek, abz sli do tvarovek ztuha a pak nemusis nic pajet a krasne to pak rozeberes a umyjes.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. kvě 2018 18:14 #28 od ihyk
Odpověděl ihyk pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj, no právě mi šlo o to pájení. To provedení na volno asi vyzkouším, ale zdá se mi to takové právě dost nepevné... Tak jsem přemýšlel o mědi a jak jinak to pospojovat a napadlo mne, že by to šlo snýtovat nerezovými nýty ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. kvě 2018 19:14 #29 od novotny.petr
Odpověděl novotny.petr pro téma Scezování piva - Manifold
Je to uplne postacujici, sam to tak pouzivam nekolik let. Tam zadnou extra pevnost nepotrebujes. Staci kdyz to drzi pohromade. pevnos ovlivnis tim jak moc tu trubku smacknes, pokud hodne tak budes mit i problem to pak rozebrat, takze to si s nadno ovlivnis.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. kvě 2018 19:16 #30 od novotny.petr
Odpověděl novotny.petr pro téma Scezování piva - Manifold
Ja osobne bych ani do pajeni ani nytovani nesel, protoze ta moznost to skutecne zevnitr umyt je k nezaplaceni. Kousky sladu se tam casto snadno usazuji a pokud to mas na tvrdo, tak muze byt celkem orisek to precizne umyt.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2018 08:52 #31 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Scezování piva - Manifold
A komu nevadí vrtání do nádoby, může použít i pružiny ...

Přílohy:
Poděkovali: Tatar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2018 09:12 - 16. kvě 2018 09:13 #32 od ProstrednyHrot
Odpověděl ProstrednyHrot pro téma Scezování piva - Manifold
ja to mam znitovane, parkrat sa mi to pocas vyszladzovania rozpadlo... a je to dost blbe hladat casti rozpadnuteho manifoldu v horkom srote

ta pruzina vyzera zaujimavo, ale to uchytenie je asi vysustruzene?
Poslední změna: 16. kvě 2018 09:13 uživatelem ProstrednyHrot.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2018 09:20 - 16. kvě 2018 09:25 #33 od ihyk
Odpověděl ihyk pro téma Scezování piva - Manifold
No, ty pružiny se mi také libí, ale v takové fázi ještě nejsem... Zkoušel jsi shánět i jinde než na BrewPi? Například nerezové tažné pružiny, třeba zde? www.sodemann-pruziny.cz/online-obchod/ta...nerezova-ocel-rada-d no a nebo dobře toto: www.aliexpress.com/item/Extension-Spring...Pcs/32855970519.html
Poslední změna: 16. kvě 2018 09:25 uživatelem ihyk.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2018 09:51 #34 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Scezování piva - Manifold

ihyk napsal: No, ty pružiny se mi také libí, ale v takové fázi ještě nejsem... Zkoušel jsi shánět i jinde než na BrewPi? Například nerezové tažné pružiny, třeba zde? www.sodemann-pruziny.cz/online-obchod/ta...nerezova-ocel-rada-d no a nebo dobře toto: www.aliexpress.com/item/Extension-Spring...Pcs/32855970519.html


Ne, neměl jsem k tomu důvod. A navíc ti tam chybí to šroubení...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. kvě 2018 16:54 #35 od novotny.petr
Odpověděl novotny.petr pro téma Scezování piva - Manifold

ProstrednyHrot napsal: ja to mam znitovane, parkrat sa mi to pocas vyszladzovania rozpadlo... a je to dost blbe hladat casti rozpadnuteho manifoldu v horkom srote


tomu nerozumim, manifold proste do díla vložíš a vyslazuješ a scezuješ. není s tím potřeba nijak hýbat, takže pokud to tam jednou dáš vcelku, tak nevím proč by se to mělo rozpadat :-) Navíc já se svým na sucho složeným manifoldem (pouze přimáčklé trubky aby šli fest do tvarovek) jsem schopný ten manifold z mláta i klidně vcelku vyndat, pokud náhodou chci, i když pro to není běžně důvod. Takže to je nejspíš o tvém řešení, ale jde to uplně v klidu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2019 17:52 #36 od Rylla
Odpověděl Rylla pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj,

plánuji si též vyrobit manifold, ještě před svým prvním vařením piva, nicméně mám dotaz(y) - hraje nějakou roli výška prostřední trubice, tloušťka zářezů na spodní straně manifoldu, případně jejich počet a vzdálenost od sebe? Nebo něco jiného? Vše, co jsem kde našel byly jen fotky, a případně množství použitého materiálu, ale nikde detailní návod a já jakožto nekutil bych se s tím velmi rád popasoval tak, aby to nakonec i fungovalo. :)

Díky za případnou odpověď!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. zář 2019 18:37 #37 od Jersey
Odpověděl Jersey pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj, myslím, že detailní návod je i v jednom z vydání časopisu Pivař ale nechci Tě mystifikovat. Každopádně výšku středové trubice bys měl přizpůsobit výšce Tvého hrnce, z jiného hlediska na tom nezáleží protože systém funguje na principu samotíže, takže jakmile to jednou začne téct, tak vyteče všechno, jen musí být nádoba posazená dostatečně vysoko. Samozřejmě záleží i na průměru zářezů, tak aby se Ti dovnitř nedostalo mláto a systém fungoval. Průměr trubky bych volil taky rozumně. Dovolím si zveřejnit parametry mého systému: výška středové trubky 50cm, šířka 24cm, diagonálně 33cm, průměr trubky 1,5cm, vzdálenost zářezů od sebe 1,5cm, hloubka zářezu 0,5cm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2019 15:15 #38 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Scezování piva - Manifold
Výška nehraje roli, zářezy jsem dělal klasickým plátkem - pilkou na železo asi 1cm od sebe. 2 roky už zcezuje bez problému. Nechal jsem sletovat jen ten střed, aby byl rozebiratelný a dal se čistit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 08:52 #39 od Matt
Odpověděl Matt pro téma Scezování piva - Manifold
Ahoj. Myslis ze bude v klidu fungovat vypreparovana tato hadice z hornbachu, spojena teckem, na ktere bude rovnou napojena hadice pro vyvod vrchem? Diky moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. zář 2019 08:53 #40 od Matt

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022